021-33963830| این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

قیمت تسمه نقاله - خرید و فروش تسمه نوار نقاله

قیمت تسمه نقاله؟ یکی از مهم‌ترین مواردی که در تهیه و خرید تسمه نقاله لحاظ می‌شود نحوه‌ی قیمت گذاری و قیمت تسمه نقاله آن است. به طور کلی فاکتورهای بسیاری در قیمت تسمه نقاله تاثیر گذار است و مصرف کنندگان محترم می‌بایست به این فاکتورها توجه کنند

و صرفاً به کمترین پیشنهاد قیمت تسمه نقاله واکنش مثبت نشان ندهند و عوامل کیفی که مهم‌ترین عامل تعیین کنده در ارزش مادی تسمه نقاله است را لحاظ کنند. متاسفانه با توجه با رکود اقتصادی که برخی از کارخانه‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، باعث شده است که در مرحله‌ی تخصیص بودجه‌ها برخی از مصرف‌کنندگان به دنبال کالای ارزان‌تر باشند، غافل از اینکه ارزان‌تر خریدن با چنین نگرشی قطعاً منجر به اعمال ضرر بیشتری به مجموعه می‌شود و این ضرر در محصولاتی همچون تسمه نقاله که از موارد مصرفی و اساسی اکثرا کارخانجات محسوب می‌شوند بیشتر بروز پیدا می‌کند.

لذا مادامی که مصرف کننده متناسب با صنعت مصرفی اقدام به خرید تسمه نقاله می‌کند اگر شرایط کیفی را مد نظر قرار دهد و همراستای کیفیت تسمه نقاله هزینه‌سازی کند از ضررهای احتمالی در آینده جلوگیری می‌کند لذا به هر پیشنهاد قیمتی بابت تسمه نقاله باید آگاه بود. 

 

کیفیت متریال (مواد سازنده در تسمه و تاثیر آن در قیمت تسمه نقاله)

عمدتاً  ساختار اولیه تسمه نقاله ترکیبی از کائوچو و منجید می‌باشد که البته به عنوان مثال در نوع مفتولی (Steel Cord) لایه‌های درونی از مفتول‌های فولادی تشکیل شده اند.

کائوچو یا همان لاستیک طبیعی در ساختار تسمه نقاله از اساسی‌ترین اجزای تسمه به شمار می‌رود زیرا به عنوان عامل مقاومتی برای منجید‌ها که در لایه‌های درونی قرار دارند از عوامل بیرونی (مواد حمل شونده) محافظت می‌کنند.  بسیاری از شرکت‌های متقلب چینی که تسمه نقاله‌های بی‌کیفیت تولید می‌کنند برای بالابردن حاشیه‌ی سود خود کائوچو را با زغال سنگ ترکیب می‌کنند که تاثیر به شدت زیادی روی کیفیت تسمه نقاله ادارد که همین امر موجب می‌شود محصول نهایی تسمه نقاله‌ای با کیفیتی بسیار پایین باشد که البته در قیمت نهایی محصول هم تاثیر زیادی دارد. در صنایع گوناگون متناسب با موادی که حمل می‌شوند می‌بایست نوع پوشش تسمه نقاله را انتخاب نمود که در واقع همان کائوچو است. مادامی که از تسمه نقاله ضد سایش، ضد روغن، ضد حرارت و .... سخن می‌گوییم به کائوچو در تسمه نقاله اشاره می‌کنیم، حال در نظر بگیرید به جای لاستیک طبیعی مقاوم، زغال سنگ که ماهیتی شکننده دارد وظیفه‌ی مقاومت منجید‌ها از عوامل بیرونی را دارد؟  قاعدتاً‌ چنین تسمه نقاله‌‌ای عمر بسیار کم و کیفیت پایینی دارند و استفاده از آنها منجر به ضرر زیادی برای یک مجموعه می‌شود!

  

EP  (نیروی کششی تسمه نقاله)  و تاثیر آن روی قیمت تسمه نقاله

مشخصه‌ی عدد EP یا همان نیروی کششی تسمه نقاله تاثیر بسزایی روی قیمت آن دارد که با واحد نیوتون بر میلیمتر محاسبه می‌شود. وقتی از نیروی کششی در تسمه نقاله سخن می‌گوییم به واقع ب نیروی لازم برای پاره شدن تسمه نقاله اشاره می‌کنیم و غالبا هر چه عدد نیروی کششی بیشتر باشد واجد مقاومت و قیمت بیشتری است که پیشتر در رابطه با محاسبه این ویژگی در تسمه نقاله در سایت اشاره کردیم.

 

پوشش لاستیکی بالای تسمه نقاله (Top Rubber Conver)

همانطور که پیشتر اشاره کردیم نوع پوشش تسمه نقاله یا همان تسمه نقاله لاستیکی از مواد پایه‌ی پلیمری که از لاستیک طبیعی  (کائوچو) ساخته می‌شوند – تشکیل شده است و این پوشش بنا به نیا مصرف کننده تعبیه می‌شوند و بر حسب ویژگی مقاومتی آنها در برابر گرما، روغن، حرارت، مواد ساینده و ... از متریالی‌هایی چون  SBR، NR، ٔNBR، EPDM تولید می‌شوند که قطعا نوع لاستیک مصرفی روی قیمت نهایی تاثیر بسزایی دارند.

 

 

کشور تولید کننده تسمه نقاله و تاثیر آن بر هزینه تسمه نقاله 

تکنولوژی تولید تسمه نقاله در کشورهای مختلف تا حدی متفاوت است. به عنوان مثال تسمه نقاله‌های کمپانی دانلوپ Dunlop  که یک کارخانه‌ی آلمانی است قیمت بسیار بالاتری نسبت به کشورهای دیگر دارد که عواملی از قبیل کیفیت نهایی و ویژگی‌های خاصی که  در حین تولید تسمه نقاله‌ برای مصارف خاصی از قبیل معادن زغال سنگ لحاظ می‌شود تاثیر بسزایی روی قیمت نهایی دارد. البته شرکتی مانند Continental  به علت اینکه بخشی از تولیدات خود را به کشور چین منتقل کرده است، تسمه نقاله‌هایی که در این کشور تولید می‌کند نسبتا قیمت پایین‌تری از تولیدات خود در آلمان دارد اما نباید انتظار داشت قیمت نهایی آن هم‌تراز کارخانجات دیگر چینی باشد زیرا تکنولوژی تولید تقریبا همپای کارخانه‌ی آلمانی است و دارای شرایط نسبتا یکسانی در مرحله‌ی تولید هستند. 

بعد از کشورهای اروپایی، بهترین کارخانجات تولید تسمه نقاله در آسیا، در کشور کره قرار دارند.

با توجه به اینکه حجم زیادی از تسمه نقاله‌هایی که در ایران مصرف می‌شوند از کشور چین وارد می‌شوند باید به این موضوع اشاره کرد که بدنامی برخی از محصولات چینی اکثر اوغات به پای فروشنده است زیرا بسیاری از کارخانه‌های چینی با عطف به درخواست خریدار اقدام به تولید تسمه نقاله می‌کنند و اگر تسمه نقاله‌ی بی‌کیفیتی به مشتری عرضه می‌شود بنا به درخواست خریدار به کارخانه‌ی چینی برای بالابردن حاشیه‌ی سود تولید و عرضه می‌شود. اما لازم به ذکر است کارخانه‌های چینی خوشنام که برای برند و اعتبار خود ارزش قائل هستند تن به خواسته‌های فروشندگان سود جو نمی‌دهند و اعتبار خود را با تولید تسمه‌نقاله‌های بی‌کیفیت خدشه‌دار نمی‌کنند لذا کیفیت محصولات برخی از تولید کنندگان چینی در حد استانداردهای اروپایی و آمریکایی است و در کمال اطمینان می‌توان از محصولات این کارخانه‌ها استفاده کرد.

 

در ویدیوی زیر توضیحی اجمالی با صدای کارشناس بازرگانی شرکت فرابر پویا صنعت در رابطه با قیمت تسمه نقاله و خرید تسمه نقاله ارائه شده است که چکیده‌ی مطالب فوق است:

قیمت تسمه نقاله

 

 

 

تمام حقوق این وبسایت برای فرابر پویا صنعت محفوظ  می باشد